Czarnobyl Wiki
Advertisement

Utworzenie konta jest darmowe i proste. Daje też kilka korzyści.

Anonimowość pod wybraną nazwą użytkownika[]

Chociaż edycje niezalogowanych są często nazywane „anonimami”, są jednak identyfikowane na podstawie numeru IP. Jest to widoczne publicznie na stronie historii i w ostatnich zmianach, zawsze wtedy, kiedy edytujesz. W przypadku wielu ludzi (na przykład tych którzy używają AOL, Neostrady, lub korzystają z usług innego dużego prowidera internetowego), nie daje to praktycznie żadnych informacji co do tożsamości. Ale w niektórych przypadkach, na przykład gdy piszesz z komputera w pracy, może Cię to w jakiś sposób ujawnić. Jeśli obawiasz się tego, powinieneś logować się, aby edytować. Wtedy twój adres IP nie będzie nigdzie widoczny.

Sposób na dołączenie do społeczności[]

Posiadanie nazwy użytkownika daje ci możliwość zyskania reputacji i uznania w społeczności. Trudno jest bowiem zapamiętać, czy widziałeś już wcześniej 88.108.20.19, czy nie. Możesz też stworzyć własną stronę użytkownika, kiedy tylko się zalogujesz. Link do twojej strony użytkownika znajduje się na górze ekranu, po prawej stronie. Możesz też mieć własną stronę dyskusji i zostaniesz powiadomiony banerem zawsze, gdy otrzymasz tam wiadomość. Możliwość prostszej komunikacji znacznie ułatwia pracę na wiki.

Nowe możliwości[]

Kiedy się zalogujesz, możesz zmieniać nazwy artykułów (dzięki przyciskowi „przenieś”) i przesyłać grafiki. Możesz też łatwiej przejrzeć swoje edycje, używając linku na górze „moje edycje”, „wkład” lub podobne, i tworzyć własną listę obserwowanych artykułów.

Dostosowanie do potrzeb[]

Wygląd wielu stron możesz dostosować według swojego uznania. Używając linku „preferencje”, możesz całkiem zmienić wygląd strony, ustawienia strefy czasowej, wyszukiwania i wiele więcej. Jeśli znasz CSS, możesz zmienić wygląd strony i zastosować własny arkusz stylu.

Rozważ więc propozycję stworzenia konta i logowania się. Jest darmowe i bardzo proste. Kliknij tu, aby przejść do strony logowania.

Advertisement