FANDOM


Rewert i EK, czyli dwoje najlepszych przyjaciół moderatora.

EK Edytuj

EK to skrót od ekspresowe kasowanie. Admin przeglądając Ostatnie Zmiany natrafiwszy na nieprawidłowy artykuł kasuje go. I to by było na tyle. Dla tych co nie mają admina, pozostaje szablon {{ek}}. Administrator wchodzi w odpowiednią kategorię i widzi wszystkie zekowane artykuły przez pomocnika w jednym miejscu.

Rewert Edytuj

O ile EK służy to anulowania artykułów, o tyle rewert jest jego odpowiednikiem w stosunku do edycji. Rewert to po prostu przywrócenie wcześniejszej wersji artykułu. Następuje on, gdy administrator lub jego niemianowany pomoc uzna tak. Można się odwoływać, jednak w większości przypadków skończy się to marnie.

Ręczny rewert Edytuj

Rewertu możesz dokonać także Ty! Oto krótka instrukcja.

  1. Wybierasz artykuł, który został zwandalizowany.
  2. Klikasz na górze w zakładce Historia i autorzy.
  3. Wyszukujesz świecącą się na niebiesko datę edycji, do której chcesz przywrócić artykuł.
  4. Klikasz w nią.
  5. Klikasz edytuj i nic nie zmieniając zapisujesz dając w opisie rv.

Automatyczny rewert Edytuj

Automatyczny rewert to jeden z symboli władzy admińskiej. Dostaje go każdy admin, a także mianowany użytkownik, nieco wyższy w hierarchii niż przeciętny user. Obok różnic edycji prócz przycisków anuluj oraz edytuj pojawia się także przycisk cofnij cofający automatycznie wszystkie edycje pod rząd danego usera (tj. jak user X zrobił 8 edycji w arcie pod rząd, to jedno przyciśnięcie cofnij wycofa wszystkie jego 8 edycji).

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.